OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Chorvatsko » Rogoznica

Rogoznica - Chorvatsko

Vyhledat v Rogoznici: ubytování|hotel|apartmán|pension|vilu|kemp

Rogoznica

je menší chorvatské rybářské městečko ležící v krásné zátoce asi 5 km od oblíbeného letoviska Primošten a 25 km od města Šibenik ve střední Dalmácii. Historická část Rogoznice byla původně ostrovem který byl spojen s chorvatskou pevninou umělým náspem až v 19. století.

Foto - Rogoznica - Chorvatsko - Rogoznica - panorama (normální)

Rogoznica - historická část

Ve staré části Rogoznice se nachází kostel sv. Nikola, spousta restaurací, zmrzlinových stánků, kaváren kulturní centrum a malý rybářský přístav. Během sezóny zde bývají večerní kulturní představení pod širým nebem. V Rogoznici se každé léto konají tradiční lidové slavnosti - Rogoznická Fešta a Rybářská noc.

Chorvatsko - Rogoznica - nábřeží

Rogoznica - nábřeží historické části

V nové části Rogoznice je informační centrum s internetovým připojením. Nachází se zde spousta obchůdků, nákupní střediska, banky a směnárny, lekárna, pekárna, pizzerie, restaurace, bary, kavárny, cukrárny se skvělou zmrzlinou a tržnice.

Chorvatsko - Rogoznica - tržnice

Rogoznica - tržnice

Na zdejší tržnici můžete denně zakoupit čerstvé ovoce, ráno čerstvé mořské ryby, krevety, olihně.

Rogoznica je v současnosti oblíbeným turistickým letoviskem se světoznámým jachtařským přístavem Marina Frapa, který byl v roce 2007 vyhlášen jako nejlepší jachtařský přístav na světě.

Chorvatsko - Rogoznica - Marina Frapa

Rogoznica - Marina Frapa

Marina Frapa - Rogoznica

Marina Frapa je moderním sportovním centrem na okraji Rogoznice - tenisové kurty, venkovní bazén, sauna, squash, kuželky. Na kopci nad Marina Frapa se nachází úžasná vyhlídka na Rogoznici, moře a okolní ostrovy. Nahoru se jde pohodlným chodníčkem vpravo před vstupem do Mariny Frapa, vpravo kolem tenisových kurtů, dále projdete vpravo kolem slaného jezera ve skále - Zmajevo oko, jehož hladina je ovlivňována přílivem a odlivem moře. Nahoře je výhled do všech světových stran. Doporučuji výlet naplánovat na podvečer a spojit jej s pozorováním západu slunce.

Chorvatsko - Rogoznica - Zmajevo oko

Rogoznica - Zmajevo oko

Rogoznica i okolní části a vesnice - Kopača, Crljina, Lozica, Zečevo, Stupin Čeline, Zatoglav, Kalebova Luka, Ljoljinica, Mezaroca, Ražanj, se nacházejí v chráněných zátokách vhodných ke koupání. V celém okolí je velké množství apartmánů pro strávení klidné dovolené. Celá oblast, kromě centra Rogoznice, nevyniká nočním životem.

Vstup do moře je zde zpravidla po malých štěrkových plážích nebo přes vybetonovaná plata mezi kameny. Voda je průzračná, čistá.

V restauracích doporučujeme vyzkoušet místní speciality, např. rogoznický brodet, dalmatský pršut nebo mušle připravené podle místních receptů.

V Rogoznici si nezapomeňte při parkování na vyznačených parkovištích zakoupit parkovací lístek a dejte pozor na dodržování parkovacího času - kontroluje se pravidelně i několikrát za večer - pokuta 100 Kn.

Vzdálenosti z Rogoznice

4 km Zečevo, 5 km Zatoglav, 10 km Primošten

13 km Ražanj, 14 km Kanica, 22 km Trogir, 38 km Šibenik

Split - 54 km, Makarská - 132 km, Dubrovník 271 km, Plitvice - 203 km

Brno - 849 km, Praha - 1045 km, Ostrava - 1012 km

Chorvatsko - mapa Rogoznice


Zvětšit mapu

Napište svůj názor na Rogoznici, pláže, ubytování, zajímavosti v místě a okolí - zde

Přidat komentář

Hlavní město České republiky

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Rogoznica (Branka, 24.9.2013 10:54:14) Odpovědět

  Rogoznica nabízí pěkné koupání na oblázkových plážích, na hlavní pláži i v nevelkých zátokách Ražanj a Ložnice. Možnost koupání je i na malých blízkých ostrůvcích Movar a Lukvenjak. Ubytování je možne v soukromých pokojích a apartmánech http://www.primosten-riviera.eu/cz/rogoznica.html

 2. Lozica-Rogoznica (Méri, 16.7.2013 11:27:09) Odpovědět

  Rogoznica je moc hezké místo, bohužel do Lozice každoročně na začátku prázdnin přijíždí parta Slovákú (letos 16 ks) na pláži se chovají agresivně,sprostě a znepříjemňují pobyt ostatním.
  Neberou ohled ani na děti.Je opravdu smutné.

 3. Pozdrav (Denisa, 1.8.2012 21:54:55) Odpovědět

  Rogoznica je opravdu překrásná!!!!!!!!!

 4. Apartmán (Pavel Bezdíček, 19.6.2012 9:26:11) Odpovědět

  V termínu 20.8.-9.9.12 chceme se ubytovat co možná nejlevněji v blízkosti moře(cca50m).Zdělte možnosti,pro dvě osoby.Bezdíček

 5. Mam rada rogoznicu (Monika jurcikova, 29.3.2012 13:48:25) Odpovědět

  Rogoznicu mame radi cela rodina.Hlavne nas 4 rocny syn. Vrelo odprucam pre deti. Krane more a pohoda

 6. Lozica-Rogoznica (Jája, 11.1.2012 15:31:28) Odpovědět

  Pokud chodí turisté na městské pláže je to super-oblázkové upravené,veškeré služby. Jsou tam ale i privátní mola a i ta jsou obsazena turisty, což se místním né vždy líbí. Turistů přibívá a někdy se jim nechce jít pár minut chůze na veřejnou pláž a tísní se na maličkých vstupech do vody mezi privátními a je tam pak přeplněno. Naštěstí prázdniny skončí a lze potom zažít opravdový odpočinek. Jinak Rogoznica je nádherná s několika městskými veřejnými plážemi, hospůdky, krásný bazén v Marině Frapě, krásný přístav pro lodě, možnost procházek po okolí, možnost výletú na lodi, na kole i pěší.

 7. Osobní názor (Oldřich Zajíček, 27.7.2011 17:17:13) Odpovědět

  Do Rogoznice jezdíme nepřetržitě od roku 1998 a budeme pravděpodobně jezdit dokud nám to zdraví dovolí.Poznali jsme různá místa jak u Černého moře anebo v Itálii, ale Rogoznica je pro nás jednička.Máme zde i dobré přátele-Chorvaty. Prožíváme zde klidnou a pohodovou dovolenou.Kdo hledá klid a pohodu je to právě zde.

 8. Rogoznica (Robin, 22.7.2011 12:00:56) Odpovědět

  Je mi 11 a už do Rogoznice jedu po třetí. Je to tam super a minulí rok sme měli skvělého domácího. Tak za 2 dny jedu do Rogoznice zas, tak doufám že to tam bude stejně super jako v loni a doufám že ještě suprovější!.

 9. Rogoznica (Ivana, 30.6.2011 9:36:23) Odpovědět

  Předevčírem jsme se odtamtud vrátili. Místo krásné, pláž čistá, nebylo to přeplácané lidma. Večer krásné romantické procházky. Bytný v apartmánu super, dokonce udělal pro všechny nájemce večeři v podobě smažených ryb zdarma. Mám zvolené místo i pro další dovolenou. :-)

 10. Rogoznica (Ivan, 9.8.2010 12:07:49) Odpovědět

  Velmi krásne prostredie, super ubytovanie, pekné pláže, milí ľudia vždy ochotní pomôcť.

 11. ROGOZNICA (Simona Beranová, 6.8.2010 9:47:38) Odpovědět

  Letos jsem strávila úžasný týden v této oblasti a musím přiznat ,ž tato lokalita je úžasná. Příroda, lidé... Je tu mnoho příležitostí k procházkám a výběru místa ke koupání. Můžete si zvolit soukromí i pláž s hlavou na hlavě. Vřele doporučiji, jak pro romantickou dovolenou ve dvou tak pro rodiny s dětmi.

 12. rogoznica (kajka033, 29.3.2010 12:03:36) Odpovědět

  je mi 12 a byla sem tam s rodinou.bylo to tam super akorát mi vadiliy ty řasy...xD

 13. Rogoznica (Rosťa, 24.10.2009 18:40:25) Odpovědět

  Tohle místo jsem si zamiloval už v r.1990,kdy zde bylo jen pár dům,žádná marina.časem se zvelebilo a dalo místním práci a turistům skvělé prostředí.Rogoznica je krásným místem pro klidnou dovolenou,pro děti,ale i pro aktivní turisty.Kdo nepoznal Rogoznici,přišel o hodně.
 


TOPlist

 

 

Rogoznica Chorvatsko

recenze - ubytování - Šibenik a okolí

Rogoznica