OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Trogir - Chorvatsko

Trogir patří mezi nejkrásnější historická města v Chorvatsku. Byl založen řeckými osadníky asi ve 3. stol. před n.l., poté se zde v průběhu staletí vystřídali Římané, Benátčané, Francouzi, Rakušané a od roku 1918 patří Chorvatsku.

Trogir je spolu s nedalekým Splitem důležitým turistickým, kulturním a obchodním centrem s bohatou historií. Chorvatský Trogir je na listině světového kulturního dědictví UNESCO.

Chorvatsko - Trogir - nábřeží večer

Trogir - nábřeží večer

Historická část Trogiru se nachází na ostrově mezi pevninou a dalším ostrovem Čiovo. Všechny části Trogiru jsou spojeny mostem, Čiovo pak zvedacím mostem.

Chorvatsko - Trogir - hodinová věž

Trogir - hodinová věž

V historické části Trogiru se nachází starobylé centrum s úzkými uličkami, pevnost Kamerlengo se zbytky opevnění, katedrála sv. Vavřince, městská hodinová věž.

Chorvatsko - Trogir - přístav

Trogir - přístav

Na palmovém nábřeží Trogiru je malý přístav pro výletní lodě.

Chorvatsko - Trogir - palmové nábřeží

Trogir - palmové nábřeží

Přes den klidné nábřeží večer ožívá bohatým kulturním životem. V Trogiru je spousta restaurací, pizzerií, kaváren a zmrzlinových stánků. Koupání je možné na městské pláži na ostrově Čiovo, nebo na dalších menších plážích v odlehlejších částech ostrova. Část Čiova směrem k otevřenému moři je poklidnější a má pobřeží s vybetonovanými platy. Další větší pláž se nachází na okraji Trogiru u hotelu Medena. Letiště Split-Kaštela se nachází nedaleko Trogiru, letadla prolétají přímo nad hlavami.

Chorvatsko - mapa Trogiru


Zvětšit mapu

Napište svůj názor na Trogir, pláže, ubytování, zajímavosti v místě a okolí.

Přidat komentář

Hlavní město České republiky

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Trogir večer (Pepa, 21.8.2009 23:25:54) Odpovědět

    Doporučuji navštívit Trogir večer - nasvícené palmové nábřeží - tam to žije...
 


TOPlist

 

 

Rogoznica Chorvatsko

recenze - ubytování - Šibenik a okolí

Rogoznica